Hírek

Bárkik, de nem akárkik

2025. február 12.
Vérlovagok borító.jpg

A motorozásban és az önkéntes segítségnyújtásban is „fekete öves” Pribil Sándor 2020-ban hívta életre a sürgősségi vérszállítást civil közösségként végző Vérlovagokat. Samók Dávid ügyvivő szerint a misszióként vállalt szolgálat nem könnyű, de a Vérlovagok tevékenysége garancia arra, hogy amikor kell, minden honfitársunkhoz úton legyen a segítség.

A 2021-es Highlights of Hungary-díjkiosztón az Év civil szervezetének választott Vérlovagok motorokkal és autókkal szállít vért az egész országban, s noha önkéntesekből álló civil szervezetről van szó, a válogatott társaság az év 365 napján, éjjel-nappal vállalja a sürgősségi feladatot. A főként adományokból és fenntartója, a Magyar Mentőszolgálat Alapítvány egyszázalékos szja-felajánlásaiból gazdálkodó szervezet büszke arra, hogy munkatársai a szó szoros értelmében véve életmentő munkát végeznek. Mint például abban az elhíresült esetben, amikor az egyik vérlovag Budáról indulva 13 perc alatt ért a székesfehérvári kórházba a vérszállítmánnyal. Újszülöttnek lesz, nagyon kell sietni, mondták a vérellátóban, a szolgálatban lévő vérlovag pedig ennek szellemében húzta tövig a gázt. Bár az önkéntes szállítók sosem tudják, ki a páciens, ebben az esetben mégis fény derült a részletekre, mert nem sokkal az eset után levelet kaptak az édesanyától, aki írásban köszönte meg a Vérlovagok munkáját. „Nagyon kevés olyan eset van, amikor az ember ennyire konkrétan szembesül azzal, hogy a munkájának van értelme” – adott a háttértörténet ismertetésével az esetnek egészen más fénytörést Samók Dávid, a Vérlovagok ügyvivője.

A Vérlovagok történetéről bővebben az Inspiráló magyarok - 24 lebilincselő sikertörténet  című könyvben olvashatsz, amely megvásárolható a Libri könyvesboltokban.