Deák Péter szövő, népi iparművész, a Népművészet Ifjú Mestere, fejlesztőtanár, mentálhigiénikus, aki több mint 35 éve a szolnoki gyermekotthonban élő gyerekek nevelője, segítője. Péter szolnoki származású, jelenleg Vezsenyben él családjával, ahol a mindennapokat – a gyermekvédelem mellett – a kézművesség és a hagyományok ápolása tölti ki.
Rengeteg tragédiát lát, „hiszen minden egyes gyermek, aki a gyermekvédelembe kerül, tragikus sorsot hordoz” – vallja be őszintén, és ezen igyekszik segíteni a családi alapítványával. Szolnok városának volt egy pedagógiai díja, az azzal járó pénzösszegből hozta létre az alapítványt, amely a gyermekvédelemből kikerült tehetségeket támogatja. „Úgy gondolom, hogy egy felelős embernek kísérnie kell a rábízott gyerekek életét” – szögezte le Péter.
Szabadidejében feleségével együtt foglalkozik méhészkedéssel, lovakkal, és továbbra is aktívan részt vesz a kézműves táborok szervezésében, ahol tanítványait segíti és mentorálja. Célja, hogy továbbra is támogassa a rábízott gyerekeket életútjukon, és a népi hagyományok átadásával hozzájáruljon a magyar kultúra megőrzéséhez.
Az állami gondozottak minőségi időtöltését, fejlődését elősegítve küzd azért, hogy ezek a fiatalok ne kallódjanak el. Deák Péter hosszú évtizedeken keresztül állami gondozott gyerekek gondozója volt. A Népművészet Mestere. A Mesterségek Ünnepe állandó résztvevője és aktív alakítója a gondozott fiatalokkal karöltve. A szolnoki kulturális életben számottevő résztvevő – úgymint betlehemezések, kézműves foglalkozások, Szolnoki Gyermekotthon Kézműves Körének alapítója. Lelki mentora a rá bízott gyerekeknek. A szabadidő hasznos eltöltésének fáradhatatlan munkálója (kemény túrák kétkeréken, vízen, gyalog, kézműves magyar népi játszóházak). Értelmet ad a kallódó fiatalok életének. Áldozatos munkája az emberség őrizője.